Siparişimi iptal etmek istiyorum. Nasıl yapabilirim?

Henüz kargolanmamış siparişinizi "Sipariş Takip" bölümünden iptal edebilirsiniz. Ayrıca 0850 840 96 82 numaralı telefondan hafta içi  09:00 ile 22:00  ve Cumartesi 09:00-22:00 - Pazar 11:00 - 22:00 saatleri arasında veya WhatsApp sipariş (0090 553 487 86 85) hattımız aracılığı ile sipariş isminizi bildirerek de işlemlerinizi hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Eğer siparişiniz kargoya verilmiş ise elinize geçtikten sonra kargoya teslim ederek iadenizi talep edebilirsiniz.


Türkiye’den verdiğim siparişi nasıl iade edebilirim?

İadeye konu olan ürünü; faturası, orijinal kutusu ve ambalajı, gönderilen tüm aksesuarları ile birlikte, ürünün kullanılmamış, paket ve etiklerinin zarar görmemiş olması durumunda bilgilendirme formunun arka yüzünde bulunan alanı isteğinize göre eksiksiz doldurarak ve imzalayarak sipariş isminiz üzerinden (385 Sayılı Vergi Usul Kanunu uyarınca, iade işlemlerinizin gerçekleşmesi için iade formu doldurulmuş ve imzalanmış olmalıdır.)

Tüm iade işlemlerinde kargo ücretleri tahsil edildikten sonra (Kargo + Kapıda Ödeme hizmet Bedeli = 69,90 TL)kalan tutar hesabınıza yatırılır.

Kampanyalı ürünlerde değişim kargo ücerti (PTT Kargo 65,90 TL) müşteriye aittir. Diğer kargo firmaları ile gönderilen değişimlerin tutarı farklı olarak hesaplanır.

İadeleriniz sadece PTT KARGO ile kabul edilmektedir, farklı kargo firmaları ile gönderilmesi durumunda paketiniz kabul edilmeyecektir.

İadenizi PTT KARGO ile göndermek için PTT kargo şubesine karşı ödemeli olarak göndermek istediğiniz ve 101934358 anlaşma kodumuzu söylemeniz yeterlidir. PTT Kargo firmasına her hangi bir ödeme yapmanıza gerek yoktur. 

MODAVİNA  PTT  Kargo anlaşma Kodu   : 101934358

İade Adresi:  AKDENİZ MAH. HALİT ZİYA BULV. CENDELİ İŞ MERKEZİ NO:21 K:6 KONAK / İZMİR / TÜRKİYE

Tüm iade işlemlerinde kargo ücretleri tahsil edildikten sonra kalan tutar hesabınıza yatırılır.

Şal , eşarp ve bone modellerimizde sadece iade kabul edilmektedir değişim yapılmamaktadır.

Günlük kıyafetlerde iade süresi 14 gündür. Abiyelerde ise 24 saat içerisinde kargoya verilmesi gerekmektedir. Değişim yapılan ürünlerin iadesi kabul edilmez. Değişim yapılan ürün veya ürünlerde (aynı ürün beden değişimi fark etmeksizin) herhangi bir fiyat artışı durumda aradaki fark müşteriye ek olarak yansıtılacaktır.

İBAN numaramı nereden öğrenebilirim?

IBAN, banka hesabınıza ait olan ve TR ile başlayan 26 haneli numaradır. Bu numarayı hesap cüzdanınızdan, herhangi bir Atm den ya da bankanızın çağrı merkezinden öğrenebilirsiniz.


İBAN numarası kendi ismime mi ait olmak zorunda?

Fatura ismi kime ait ise ve iptal edilecek olan faturanın üzerinde belirtilen kişinin adına ait bir hesap numarası olmak zorundadır. Eğer kendi isminize ait bir hesap numaranız yok ise Herhangi bir banka şubesinden kendinize hesap açtırabilirsiniz. İadelerinizi sadece banka IBAN numaranıza yatırabiliriz. 

İademin ücreti ne kadar sürede yatırılır?

Banka / Kredi Kartı ile yaptığınız siparişlerinizde ücret iadesi ödemeyi yaptığınız kartınıza yapılacaktır. Kapıda ödeme siparişlerinizde ise ücret iadesi için TR ile başlayan 26 haneli IBAN numaranızı iade talep formunda iletmeniz gerekmektedir. Göndermiş olduğunuz iade merkez ofisimize ulaştıktan sonra 14 gün içerisinde belirtmiş olduğunuz banka hesap bilgisine yatırılacaktır. 14 gün içerisinde yapılmasının nedeni sizden ulaşan kargonun teslim alındıktan sonra tekrar satışa uygun olup olmadığının kontrol edilme aşamasından kaynaklanmaktadır. Sizden ulaşan kargo öncelikle kargo karşılama departmanına ulaşır, teslim alınan ve teslim edilen tarihler karşılaştırılır. Tarih uyumundan sonra merkez depomuza götürülür ürün tekrardan kalite kontrole girer, barkotlama sistemi gerçekleştirilir ve daha sonrasında stok takibinden stoğa işlenir. Tüm bu zaman zarfı içerisinde uygulanan işlemlerden sonra faturanız iade sırasına alınır ve 14 gün aşılmadan gerçekleştirilmiş olur.


Yurtdışındayım siparişimi nasıl iade edebilirim?

Yurt dışı siparişlerde iade veya değişim yoktur. Türkiye'ye iade veya değişim için geri göndermek istediğiniz siparişleriniz, Türkiye gümrük düzenlemeleri nedeniyle gümrük vergisine tabi olmaktadır ve bu nedenle yüklü gümrük vergisi bedelleri firmamız tarafından karşılanmaktadır. (Modavina.com tarafından kaynaklanan; yanlış beden, yanlış ürün vb. gönderilmesi gibi durumlarda tüm kargo ve gümrük bedelleri tarafımızdan karşılanarak para iadeniz veya değişiminiz koşulsuz olarak yapılır.) 0850 840 96 82 numaralı telefondan hafta içi  09:00 ile 22:00  ve Cumartesi 09:00-22:00 - Pazar 11:00 - 22:00 saatleri arasında veya WhatsApp sipariş (0090 553 487 86 85) hattımız aracılığı ile bize ulaşarak yardım talep edebilirsiniz.


Yurtiçinde siparişler kaç günde teslim ediliyor?

İl merkezlerine1 ile 3 iş günü içerisinde teslimat yapılmaktadır ancak ilçede iseniz bu süreç bir kaç gün gecikebilir efendim. Ürünleriniz kargoya verildiğinde sms ile bilgilendirileceksiniz. Elinize geçmeyen kargolar ile alakalı, siparişinizin durumu, kargo takibi ve kargonuzun nerede olduğuna dair detaylı bilgiyi mesai saatleri içerisinde  0850 840 96 82  numaralı iletişim destek hattımızdan öğrenebilirsiniz.


Yurtdışında siparişim kaç günde gelir?

Ödemeniz tarafımıza ulaştıktan itibaren 2 ile 4 iş günü içerisinde elinizde olacaktır. Kargolar DHL Express ile gönderilmektedir. Özel dikim gerektiren siparişler için süre 1 hafta uzayabilir.

Yurt dışı kargo ücretileri ise; 150€ - 150$ - 150£ - 150AUD Üzeri siparişlerde KARGO BEDAVA 


  • Aşağıda bulunan listeden Ülkeniz için geçerli standart kargo bedellerine ulaşabilirsiniz.
  • Yurt dışı siparişleriniz 24 saat ile 72 saat içinde kargo için hazırlanır. 
  • Kargoya verildikten sonra 3 ile 7 iş günü içinde (bulunduğunuz ülkeye göre değişir) size teslim edilmiş olur. 
  • Tüm siparişler Ekspres kargo ile gönderilir. 
  • Kargo takip numaranız kayıtlı e-posta adresinize gönderilir.
  • Takip adresi ; Kargo Takip için Tıklayın

 Önemli Not: Tüm ödemelerinizi yaptıktan sonra kargodan çıkan tüm ekstra ödeme talepleri gümrükle alakalıdır ve tarafınıza aittir. Kargo bedeli değil, ülkenizin sizden talep ettiği gümrük ücretidir.

A.B.D 24.95 USD
Almanya 35.00 EUR
Avustralya 19.95 AUD
Avusturya 12.90 EUR
Belçika 12.90 EUR
Bosna Hersek 16.90 EUR
Bulgaristan 16.90 EUR
Cezayir 16.90 USD
Danimarka 12.90 EUR
Estonia 16.90 EUR
Finlandiya 16.90 EUR
Fransa 12.90 EUR
Hollanda 12.90 EUR
Hırvatistan 16.90 EUR
Kanada 4.95 USD
Kuveyt 2.35 KWD
Kıbrıs 12.90 EUR
Litvanya 16.90 EUR
Lübnan 11702.70 LBP
Lüksemburg 12.90 EUR
Macaristan 12.90 EUR
Mauritania 11,75 USD
Norveç 16.90 EUR
Polonya 16.90 EUR
Portekiz 12.90 EUR
Romanya 16.90 EUR
Slovakya 16.90 EUR
Slovenya 16.90 EUR
Tunus 7.75 USD
Türkiye 4.95 TRY
Yeni Zelanda 11.99 USD
Yunanistan 12.90 EUR
Çek Cumhuriyeti 16.90 EUR
Özbekistan 9.95 USD
Ürdün 5.50 JOD
İngiltere 9.90 GBP
İrlanda 12.90 EUR
İspanya 12.90 EUR
İsveç 16.90 EUR
İsviçre 12.90 EUR
İtalya 12.90 EUR

 


Yurtiçinde siparişimi nasıl takip edebilirim?

Modavina.com üzerinde “KARGOM NEREDE” butonuna tıklayarak sipariş bilgilerinize kolaylıkla ulaşabilirsiniz.


Yurtdışında şiparişimi nasıl takip edebilirim?

Siparişleriniz kargolanıp bölge dağıtım merkezine ulaştıktan sonra, sisteme kayıtlı olduğunuz mail adresinize gönderilecek olan takip numarası üzerinden takibini sağlayabilir, detayları için ilgili kargo şirketi ile irtibata geçebilirsiniz.


Kargo teslimatları ne zaman yapılır?

Teslimat adresi Türkiye içerisinde olanlar için, cumartesi günleri kısıtlı olmak üzere dağıtım yapılmaktadır. Pazar ve resmi tatil günlerinde teslimat yapılamamaktadır. Teslimat adresi Yurt dışı olanlar için ise, yalnızca iş günlerinde kargo şirketleri dağıtım yapmaktadır.


Kargom ben evde yokken gelirse ne yapmalıyım?

Kargo firması belirtmiş olduğunuz adrese siparişinizi teslim eder. Adresinizde bulunamamanız durumunda paketinizi en yakın şubeden alabileceğinizi bildiren bir not bırakılır. 3 gün içerisinde paketinizi belirtilen şubeden almamanız durumunda siparişiniz geri döner. Kargonuzu Sipariş takip bölümünden takip edebilirsiniz.  Modavina.com üzerinde “KARGOM NEREDE” butonuna tıklayarak sipariş bilgilerinize kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Elinize geçmeyen kargolar ile alakalı, siparişinizin durumu, kargo takibi ve kargonuzun nerede olduğuna dair detaylı bilgiyi mesai saatleri içerisinde  +90 0850 840 96 82 numaralı iletişim destek hattımızdan öğrenebilirsiniz.


Yurt dışı teslimatları için, adreste olmamanız yada adresinizin hatalı/ eksik olduğu durumlarda; kargo şirketi paketinizi en yakın şubeden alabileceğinizi bildiren notu posta kutunuza bırakır ya da kayıtlı mail adresinize e-mail gönderir. Bu bilgiler doğrultusunda kargo şirketini arayarak paketinizin hangi şubede olduğunu öğrenip, size belirtilen süre içinde ilgili takip numaraları ile paketinizi şubeden teslim almanız gerekmektedir.

 

 

 

 


cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR