Modavina
+90 (553) 487 86 85
 

 

Kargo ve İade


 


 

KARGO ve TESLİMAT

► Tüm yurt içi siparişlerde1 00TL üzeri tüm siparişlerde kargo ücretsizdirKapıda ödeme ile verilen tüm siparişlerde kargo ücretine ek olarak 4.95TL kargo firması tarafından tahsil edilen kapıda ödeme servis ücreti toplam sipariş tutarına eklenir. Kapıda ödeme ücreti ödememek için kredi kartı, paypal veya havale ile sipariş verebilirsiniz. İadelerde kargo ücretleri alıcıya aittir. Ürün iadelerinde kargodan alınan hizmet iadesi yapılmayacaktır. Gidiş geliş olmak üzere iki kargo bedeli toplam tutardan düşülecektir. Ayrıca kapıda ödeme yapıldıysa ve ek hizmet bedeli toplam tutara eklendiyse bu tutarda iadenizden düşüldükten sonra hesabınıza iade edilecektir. İade nedeni olarak yanlış/hatalı üründen kaynaklı ise herhangi bir kesinti yapılmaz ve tarafınıza ödediğiniz tutar iade edilir. Değişimler ücretsiz olarak ( YURTİÇİ  KARGO FİRMASI İLE GÖNDERİLEN SİPARİŞLER İÇİN GEÇERLİDİR. ) yapılmaktadır. İadelerde aynı gün içinde bilgi verilmelidir.

 

► Tüm yurt dışı siparişlerde ;  Kargo ücretleri Ülkeye ve ürün adet veya ağırlığına göre farklılık göstermektedir. Yurt dışından siparişlerde kapıda ödeme hizmeti yoktur. Yurt dışı gönderilerinde ürün ile verilen bazı hediye ve promosyonlar ülkenizde gümrük vergisi ödememeniz için gönderilmemektedir.Modavina ücretsiz kargo kampanya süresini ve fiyatlarını dilediği zaman değiştirme hakkını saklı tutar. Herhangi bir fiyat indirimi kampanyasından yararlanıyorsanız sipariş tutarınıza kargo ücreti yansayacaktır. 

Not: Kargo teslimat sürelerine; ürünün hazırlanması aşamasında geçen süre dahil değildir.

Grev, lokavt, tabii afetler, ayaklanma, halk hareketleri, nükleer risk ve tehlike, savaş, istila, ihtilal, iç savaş, sabotaj ve yangın halleri gibi olağanüstü durumlarda, yetkili kargo firmasından kaynaklanan hatalar ve gecikmelerden ya da alıcıdan kaynaklanan (adreste bulunmama, teslim alacak yetkilinin olmaması, alıcının adresten taşınmış olması, vb.) durumlarda teslimat süresi ve koşulları değişkenlik gösterebilir. Bu tip durumlarda Modavina.com'un hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır.

Gümrük prosedürleri, Yurt dışına gönderilen paketlerin gittiği ülkede gümrüğe tabi olma ihtimali vardır. Bu durumda gümrük memurları sizinle iletişime geçerek paketinizi almak için ne yapmanız gerektiği konusunda sizi bilgilendirecektir. Gümrük bedelleri siparişinize ve ülkeye göre değişiklik gösterebilmektedir. Gönderilerin gümrüğe takılması durumunda sorumluluk müşteriye aittir.

 


 

İADE ŞARTLARI

 

►Değişim ve iadesi talep edilen ürünlerin YURTİÇİKARGO ile gönderilmesi gerekir. Yurtiçi kargo dışında karşı ödemeli olarak gönderilen kargolar teslim alınmayacak ve kabul edilmeyecektir.

 

► İade etmek istediğiniz ürünü kargo ile 7 gün içinde iade edebilir ve bu esnada yeni bir sipariş oluşturarak dilediğiniz bedeni satın alabilirsiniz. Bu süre sadece abiye ve özel tasarım (dikim) ürünlerde kargoyu teslim aldığınız gündür.

 

►  İndirim fiyatlı kampanya kapsamında sipariş verilen ürünlerin değişim talebi durumunda,  gidiş ve geliş kargo bedelleri müşteriden tahsil edilir. Kampanya indirimli ürünlerde sınırlı stok olması nedeniyle iade yapılamamaktadır.

 

► Stoklarımızdaki ürünler hızlı tükenmektedir. Değişim talep ettiğiniz ürün bize ulaşana kadar, stoklarımızda tükenebilir. Bu tip bir durumla karşılaşmamak için değişimi istenen ürün yerine tekrar sipariş verebilirsiniz.

 

Abiye ve tasarım ürünlerde iade işlemi; sadece ürünün aynı gün içerisinde iade olarak tarafımıza gönderilmesi durumunda geçerlidir. İlgili sürelerin aşılması durumunda, iade işlemi gerçekleştirilememektedir.

 

► İadeye konu olan ürünü; faturası, orijinal kutusu ve ambalajı, gönderilen tüm aksesuarları ile birlikte, faturanızın arka yüzünde bulunan iade formunu eksiksiz doldurarak ve imzalayarak (385 Sayılı Vergi Usul Kanunu uyarınca, iade işlemlerinizin gerçekleşmesi için iade formu doldurulmuş ve imzalanmış olmalıdır.) Yurt içi Kargo (444 99 99) aracılığıyla; alıcı ödemeli olarak,” Modavina Yurt İçi Kargo Anlaşma Kodu (349477348) ile tarafımıza göndermeniz gerekmektedir.

 

► İade Adresi : Fevzipaşa Bulv. 1364 sok. No.2 D.707 Kutucular İş Merkezi 35240 ÇANKAYA / İZMİR Tel : + 90 (850) 840 96 82

    Modavina Aras Kargo Anlaşma Kodu   : 349477348 (YURT İÇİ KARGO İLE GÖNDERMENİZ GEREKMEKTEDİR.)

► İade edeceğiniz ürünün, paketi hasar görmemiş, kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş ve tekrar satılabilirlik özelliği bozulmamış olmalıdır. Faturasız ürünlerin iade veya değişimi yapılmaz.

 

► Sipariş iadelerinde sadece ürün bedeli iadesi yapılmaktadır. Kargo ücreti ve kapıda ödeme hizmet ücreti iade edilmez. İade ürün/ürünlerin bedeli, ürünler depomuza ulaştığı andan itibaren; ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edilerek, kredi kartınıza iade edilir. Ödemenizi havale veya kapıda ödeme yöntemi ile gerçekleştirdiyseniz, iade işlemlerinizin hızlı bir şekilde tamamlanması için lütfen; şahsınıza ait banka adı, banka hesap numarası ile IBAN bilgilerinizi de tarafımıza iletmenizi rica ederiz. Kapıda ödeme seçeneği ile alınan ürünlerin teslim alındıktan ve bedeli ödendikten sonraki iade işlemleri için; yukarıda yazılı bulunan normal iade prosedürleri geçerli olup, ürünün herhangi bir kusuru olmadığı durumlarda, Kapıda Ödeme Hizmet Bedeli, alışveriş toplam bedelinden düşürülerek tarafınıza iade edilir.

 

► Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği ve ilgili mevzuat gereği Cayma bildirimini tarafımıza yönelttiğiniz tarihten itibaren 7 gün içerisinde ürünü tam ve eksiksiz tarafımıza ulaştırmalısınız. Ürünün tam ve eksiksiz tarafımıza ulaştırılmasından cayma hakkını kullanan gönderici kişi sorumludur. İade ürün/ürünlerin tam ve eksiksiz depomuza ulaşması ve iade şartlarına uygunluğunun kontrolünden sonra, ürün bedelinin geri iadesi yapılacaktır. Satın alma aşamasında ödenmiş olan kargo ücretinin geri ödemesi yapılmaz.

 

► Taksitli olarak satın almış olduğunuz ürüne ait bedelin tamamı kredi kartınıza iade edilmektedir, ancak bankanız tarafından, iadenin geri ödemesi, yine taksitli şekilde kredi kartınıza yansıtılmaktadır.

 

Yurt dışı siparişlerde iade veya değişim yoktur. Türkiye'ye iade veya değişim için geri göndermek istediğiniz siparişleriniz, Türkiye gümrük düzenlemeleri nedeniyle gümrük vergisine tabi olmaktadır ve bu nedenle yüklü gümrük vergisi bedelleri firmamız tarafından karşılanmaktadır. (Modavina.com tarafından kaynaklanan; yanlış beden, yanlış ürün vb. gönderilmesi gibi durumlarda tüm kargo ve gümrük bedelleri tarafımızdan karşılanarak para iadeniz veya değişiminiz koşulsuz olarak yapılır.) 

 

► On Modavina.com; all photos are taken by us or our partners. All products are original (not replica) as seen on photos. 

 We have made every effort to display the colors of our products that appear on MODAVINA as accurately as possible. However, as computer monitors, tablets and mobile devices vary, we cannot guarantee that your monitor's display of a color will be completely accurate.

► We do not except money refund or product exchange on orders outside Turkey.

 

- Caused by Modavina.com ; Wrong size (your order size) or wrong product (different from your order). You can get full money refund including all shipping and customs costs.

 
- If your item is faulty when you receive it, you can return it for a full refund. (starting from the day you receive in 2 days)
 
-  Please be careful when selecting your size.
 
-  When selecting your size, you can get help from ; our customer service / size chart / product descriptions. (some of product size descriptions may have 1-3cm margin)
 
-  We don't accept money refund or product exchange, if you have chosen wrong size for you.
 
-  We recommend; first measure your waist, then divide the number that you have measured by 2. This will be your waist measure. For example you measured your waist and it equals to 96cm. Divide 96 / 2 = 48. If you have measured correctly, size 48 will be right selection for you. 

 

 

Modavina © 2019 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret sistemi ile hazırlanmıştır